Planowanie projektu R&D - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Monia

26 Oct 2019, 9:22am
Pracuję dla małej firmy, która prowadzi głównie projekty R&D. Jestem za nie odpowiedzialna i zauważyłam kilka problemów, z którymi nie umiem sobie poradzić. Dlatego mam parę pytań:

1) Specyfiką projektów R&D jest to, że są one unikalne i robi się w ich trakcie rzeczy, których nie robiło się nigdy wcześniej. Dlatego naprawdę trudno jest przygotować harmonogram - nie wiadomo które działanie będzie ile trwało i oczywiście i tak na końcu trwa dłużej ;) Wiecie jak sobie z tym poradzić?
2) Kolejność wykonywania działań i w ogóle ich istnienie jest mocno powiązana między sobą. Jeśli jedno działanie powiedzie się to można wykonać inne, ale jeśli nie to wszystko się zmienia. Jest jakiś sposób na uchwycenie takich skomplikowanych powiązań?
3) Często wysiłki nad projektem zwielokrotniają się, ponieważ trzeba wracać do punktu wyjścia, żeby poprawić braki, które ujawniły się w późniejszych fazach.

Czy ktoś mógłby mi poradzić jak postępować przy takim projekcie? Czy są może jakieś specyfuczne metody do projektów R&D?
Ja wiem, że natura tych projektów sprawia, że są trudne, ale nie wierzę, że nikt nie potrafi sobie z nimi poradzić

LechuOpen

1 Feb 2020, 11:23pm
Ja zawsze wiedziałem, że zarządzanie projektami IT, R&D i podobnymi, potrzebuje odrębnej metodologii właśnie ze względu na to, że trudno lub nawet niemożliwe jest, żeby je oszacować.

Proponowałbym, żebyś przyglądnęła się rozwiązaniom specyficznym dla projektów IT. Widziałem też coś takiego jak eCognition, ale nie wiem czy jest to to, czego potrzebujesz.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!