prince2 w praktyce - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

marcik

23 Jun 2019, 8:02am
Słyszałam dużo niepochlebnych głosów o prince2, że został stworzony głównie dla urzędników, rozmywa odpowiedzialność. Co Wy o tym sądzicie? Czy naprawdę jest aż tak źle?

norbert_k

7 Jul 2019, 7:59am
A czy to, że coś jest dla urzędników to z natury oznacza, że jest złe? PRINCE2 został stowrzony dla specjalnie dla urzędników i potrafi im naprawdę bardzo pomóc w pracy.
Z moich obserwacji i głosów, które słyszałem wynika, że jest on pozytywnie postrzegany. Może nie mam w tym wględzie dużego doświadczenia, ale parę wdrożeń widziałem.

Mam wrażenie, że ludzie raczej są ogólnie, negatywnie nastawieni do wdrażania metodyk, bo nie mieli wcześniej do czynienia z zarządzaniem projektami. Stąd biorą się te negatywne opinie.

sylwia_biuro

1 Sep 2019, 8:51am
Ja pracowałam w firmie, która zastanawiała się nad wprowadzeniem metodyki prince2. Ja byłam dużą zwolenniczką. Ba, ja starałam się przez długi czas, żeby organizować w firmie prace w sposób projektowy.

Uważam, że prince2 jest dobry dla firm, bo dużo porządkuje. Jeśli pracownicy będą dobrze przygotowani do wdrożenia tego systemu, to posłuży on tylko do zwiększenia efektywności pracy i zmniejszenia chaosu, polepszenia komunikacji. Tam gdzie wszystkie zadania są odpowiednio przypisane, wszystko jest dokładnie określone, cały mechanizm projektowy pracuje dużo sprawniej.

magdasul

11 Dec 2019, 7:55am
Przecież prince2 nie został stworzony dla urzędników! Na początku funkcjonował głównie w projektach informatycznych.
Jeśli chodzi o te samorządy i urzędników to tam problem jest taki - całkiem duża kasa i mało ludzi do realizacji projektów. Dlatego potrzeba sprawnego narzędzia, który tych brakujących ludzi zastąpi.

Mateusz

21 Dec 2019, 1:14am
Nie dramatyzujcie, że tylko prince2 jest takie złe i niedobre. Wszyscy wiemy, że i tak większość projektów kończy się fiaskiem. i zwykle nie jest za to winna metodyka, tylko ludzie, którzy nie potrafią się nią posługiwać.

aga_graj

2 Feb 2020, 8:44pm
Moim zdaniem to takie wdrażanie od a do zet całej metodyki powoduje te wszystkie problemy. Należy wykazywać się minimalną chociaż elastycznością przy używaniu prince2, a nie kopiować bezmyślnie teorię.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!