Mitologiczna - wartość dodana ;) - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

LechuOpen

19 Dec 2020, 3:35pm
Hej
Chciałabym podnieść temat tego, co jest w teorii istotą naszych projektów - czyli tego mitologicznego czegoś co nazywamy wartością dodaną. Czy ona w ogóle występuje w naszych projektach jeszcze? Czy to tylko puste słowa bez żadnego głębszego sensu?
Wiem, że pytanie jest nieco filozoficzne, ale i tak zapraszam do dyskusji ;-)

Anek

9 Jan 2021, 8:04am
Przede wszystkim - źródłem naszej wartości dodanej jest praca ludzka. Bez tego nic nie dodamy ;) I inaczej to się będzie przedstawiało dla każdego uczestnika projektu - dla klienta, dla menedżera, członka zespołu itd.. I to jest powód, dla którego sformułowanie często postrzega się za bełkot i nic nieznaczący frazes. Jednak moim zdaniem jest w tym duża mądrość i jeśli zapomnimy o wartości dodanej to zaczniemy za chwilę robić projekty dla samych projektów, a nie dla ich prawdziwych celów!

Marecki

12 Jan 2021, 9:18am
cześć!
To bardzo ciekawe zagadnienie!
Ja bym tutaj podzieliła naszą wartość dodaną na dwa podtypy:
a) materialna - i tutaj nie ma żadnego problemu - mamy wskaźniki, które nas o niej informują, np. EVA. Myślę, że tutaj nie trzeba się bardziej rozwodzić.
B) niematerialna - tutaj jest już gorzej, bo każdy to rozumie inaczej. Dla mnie to jest coś, co mnie zaskoczyło w projekcie - coś co, mimo że niemierzalne, sprawiło, że projekt był sukcesem zarówno dla mnie, jako kierownika lub członka zespołu, jak i dla mojego klienta. I sztuką jest właśnie osiągnąć ten typ wartości dodanej, moim zdaniem.
Dlatego właśnie takiej wartości dodanej Wam życzę z całego serca!

LechuOpen

2 Mar 2021, 9:54am
A jakie miacie pomysły na maksymalizowanie wartości dodanej? Co zrobić żeby świadomie nią zarządzać? Jak ją sobie w jakiś sposób "zmaterializować"???
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!