Ile czasu założyć na nauczenie personelu nowego programu? - Oprogramowanie do zarządzania projektami

Reply

ostry

28 Oct 2021, 2:55am
cześć, planuję kupno i wdrożenie programu do zarządzania zespołem, projektami itp. u mnie w firmie i boję się, że dużo czasu zajmie mi szkolenie pracowników. Jak to było u Was? Czy najpierw robiliście szkolenia teoretyczne, np. z metodologii - jakieś podstawowe pojęcia w stylu Gantt, struktura podziału pracy, karty pracy, karty wyników itp., a moze nawet prince, PMI czy coś? Robiliście to sami czy wykupiliście jakieś szkolenia? Czy w ogóle olaliście kwestie teoretyczne i tylko wdrożyliście programik?
Dajcie znać co robiliście, jak to wyszło i co byście mogli doradzić.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)


Kwater

5 Nov 2021, 3:01pm
Dołączam się do pytania, bo mam podobne problemy ostatnio - z tym że ja mam zupełnie zielony zespół - nowi ludzie, nowa robota, nowe projekty - pewnie z jednej strony to i lepiej, ale z drugiej jednak jest ciężko.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)


Robi

17 Nov 2021, 1:33am
Ja zainwestowałem od początku w dobre szkolenia - np. te: http://success-story.pl/index.php/pl/
i bardzo sobie chwaliłem, bo miałem gwarancję tego, że ktoś mi przeprowadził kompetentnie, w sposób praktyczny, bardzo, bardzo sensowne szkolenie, które naprawdę przygotowało mi ludzi do codziennej pracy przy projekcie.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)


Wislo

19 Nov 2021, 11:47pm
U mnie kluczowym było żeby jednak przekonać, a nie nauczyć !!!! ludzi programiku, z którgo mieli korzystać. Czyli przede wszystkim nastawienie się liczyło, a nie konkretne umiejętności - bo oni po prostu bali się nowego programu, tego, że to będzie trudne i skomplikowane, a nie nie umieli niczego z zarządzania projektami.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)


skrzyp83

21 Nov 2021, 6:38pm
Też zauważyłem to samo co Wislo - problem to nie jest przygotowanie merytoryczne, ale to, że ludzie po prostu boją się nowości - usłyszą aplikacja do zarządzania projektami to im się od razu strach w oczach pojawia…

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)


Broker

1 Dec 2021, 3:01am
A ja jednak jestem za solidnym przygotowaniem merytorycznym - bo fakt, pojawia się strach w oczach, ale właśnie jak coś jest nieznane, ludzie nie wiedzą o co chodzi. A jak im się wcześniej spokojnie wytłumaczy najpierw teorię, potem praktykę, to od razy jest łatwiej się przystosować.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:06am,
zmieniany changed 1 time(s)

Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!