SCRUM - Szkolenia, kursy, certyfikaty

Reply

Wislo

3 Aug 2021, 5:25am
Co powiecie o tej metodyce? Właśnie zostałem zatrudniony w firmie informatycznej, gdzie projekty są zarządzane właśnie tym sposobem. Muszę szybko ogarnąć jakie są zasady, czym się kierować.

magdasul

9 Aug 2021, 2:57am
SCRUM najlepiej opisuje stwierdzenie: łatwo go zrozumieć, trudno opanować. A tak dokładniej, poczytaj jakieś opracowania, książki. Jest tego bardzo dużo. Polecam też oficjalny SCRUM Guide (tylko 16 stron).

Junior

5 Sep 2021, 10:04pm
Właśnie, trudno byłoby nam się rozpisywać to o każdym aspekcie. Mi zdarzyło się uczestniczyć w kilku projektach zarządzanych w ten sposób. Nacisk kładziony jest przede wszystkim na pracę, minimalizowanie formalności. Dobrą rzeczą są codzienne spotkania, każdy dokładnie wie na jakim etapie jest projekt, w razie problemów dzieli się nimi natychmiast.
Maciek.

magdasul

28 Sep 2021, 8:49am
Ok Ok, ale trzeba mieć na uwadze, że ktoś o tych formalnościach też musi pamiętać. To że SCRUM nie zajmuje się budżetowaniem, nie oznacza że budżetowanie znika. ;)

Dominik_G

1 Oct 2021, 4:43pm
Tak samo jak prowadzenie dokumentacji. Osoba odpowiedzialna za projekt musi pamiętać również o tym.

Junior

6 Oct 2021, 2:57pm
Z perspektywy klienta dobre jest to, że cały czas coś otrzymuje. Każdy sprint przybliża go do finalnego produktu. Przez to jest dużo bardziej spokojny, widzi cały czas co się dzieje z projektem.

Wislo

31 Oct 2021, 7:31am
Dzięki, trochę rozjaśniliście mi sprawę. Przeczytałem ten Guide, wszystko wydaje się jasne. Mój team jest już ponoć wdrożony w ten sposób prowadzenia projektu, więc mam nadzieję, że będzie ok.
Pozdrawiam,
Kuba.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!