Kilka projektów jednocześnie - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Baloons

13 May 2019, 7:39am
Cześć,
Mam okazję być kierownikiem kilku projektów (no, powiedzmy, że na razie dwóch) na raz. Czy ma ktoś może doświadczenia związane z takim zarządzaniem multiprojektowym ;)? Może możecie mi doradzić jakie narzędzi powinienem użyć, z czego skorzystać?

palka

30 Jul 2019, 12:05am
Najlepszą radą jest - bądź zorganizowany. Łatwo powiedzieć, ale trudniej na pewno zrobić. Dlatego przetestuj kilka narzędzi do zarządzania projektami i wybierz to, które najbardziej Ci pasuje - to ma być coś, w czym będziesz się dobrze czuł i nie przysporzy Ci tylko frustracji.

Pamiętaj też, że już zarządzanie jednym projektem bywa wyzwaniem. Mając dwa musisz zwrócić szczególną uwagę na komunikację między Tobą a zespołem. Pamiętaj też, żeby w jakiś sposób 'rozdzielać' projekty, żebyś nie zaczął mylić jednego z drugim.

Leszek

28 Sep 2019, 9:42am
To jest tak naprawdę rada również do prowadzenia jednego projektu, ale przy wielu jest szczególnie ważna. Pamiętaj, żeby Twoi klienci byli zawsze dobrze poinformowani.
Żadna strona nie może być zaskakiwana - komunikacja więc jest tutaj najważniejsza.

Robin

9 Nov 2019, 2:07pm
Ja chyba też mogę tylko podkreślić to, że komunikacja jest kluczowa. Z własnego doświadczenia wiem, jak ciężko jest bez aktualnej informacji.

Ważne jest to, żeby wszyscy mieli świadomość celu projektu - bardzo często zdarza się, że cel to tylko parę słów na kartce, a członkowie zespołu dawno o nim zapomnieli. Dbaj o to, żeby tak nie było w Twoim przypadku.

Monika_w

28 Feb 2020, 10:34am
Znalazłam taki artykuł: http://ceo.cxo.pl/artykuly/40384_0/W.srodowisku.wielu.projektow.html. Mnie zaciekawił. Zobacz czy Ty też znajdzie tutaj jakieś przydatne informacje.

micho

25 May 2020, 7:04pm
Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do zarządzania wieloma projektami na raz to polecam ukończenie jakiegoś szkolenia z tego zakresu. Nazywa się to zwyle zarządzaniem portfelem projektów. Wrzucam tutaj przykładowe szkolenie - możesz przeczytać jaki ma zakres merytoryczny i wszystkie szczegóły.
http://www.szkolenia.berndson.pl/kursySzkolenia_Zarzadzanie-portfelem-projektow-w-firmie.html
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!