Jak uniknąć klęski projektu - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Broker

6 Jun 2019, 7:47pm
No właśnie - jak uniknąć najpoważniejszych błędów w projektach? Na co zwracać szczególną uwagę?

marcik

25 Jun 2019, 1:09pm
Mnie najbardziej denerwują nierzeczywiste harmonogramy. Kierownicy myślą, że jak stworzą ambitne terminy, to wszystko będzie działało lepiej. A ja zauważyłam, że jest zupełnie odwrotnie. Pracownicy frustrują się, że nie mogą zdążyc na czas, trzeba wprowadzać zmiany do harmonogramu. Wszystko jest bardzo nierealistyczne.

Inna sprawa, że wiemy, że kierownictwo niechętnie zgadza się na bardzo długie projekty i dlatego właśnie tworzy się już na wstępie fikcyjne terminarze, co z tego, że nigdy nie będą one wypełnione.

Wiesiek

7 Oct 2019, 9:51am
Brak lub nieumiejętna kontrola jest często gwoździem do trumny projektu. Żyjemy w czasach, w których wszystko się zmienia i trzeba się nastawić na to, że nic nie będzie tak jak nam się wydaje.

Dlatego wszystko trzeba rzetelnie monitorować, wprowadzać niezbędne zmiany i być pewnym, że panuje się nad sytuacja.

karolstary

21 Dec 2019, 3:29pm
Często błędy popełniane są już na etapie planowania. I tutaj winę ponosi zwykle kierownik projektu. Te nierealistyczne harmonogramy czy, co gorsza, budżety, to właśnie to. Jeśli coś źle się zaplanuje, to nie jest dziwne, że wdrożenie też szwankuje.

jackowski

27 Dec 2019, 10:49pm
Apropos niedoszacowań harmonogramu : http://pm-zen.pl/2011/02/prawo-dr-house-w-zarzadzaniu-projektami/ Ja jako fan House'a jestem zachwycowny :D
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!