Problem z komunikacją w zespole - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

agus

2 Jun 2019, 6:57pm
Pracuję nad dość dużym projektem, który polega na zaprojektowaniu portalu internetowego. Zauważyłam, że każdy działa bardzo indywidualnie i brak jest właśnie komunikacji. Co zrobić, żeby ludzie oderwali czasem nosy od komputerów i zaczęli komunikować się między sobą?

LukaszOpen

4 Jul 2019, 4:38pm
A czy ten projekt ma swojego kierownika (project managera)? Bo to właśnie on powinien dbać o takie rzeczy jak komunikacja.

agus

20 Oct 2019, 8:42am
Tak, zespół ma kierownika. Problemem jest to, ż średnio zna się on na rzeczy od strony technicznej.
Właśnie myśleliśmy nad tym, co możemy zrobić i mamy kilka bardzo ogólnych pomysłów: może coś z workflow? Lepsze zarządzanie dokumentami? Może jakieś kursy z komunikacji?
Napiszcie co o tym sądzicie.

yarek

12 Nov 2019, 1:26am
A do czego tak naprawdę potrzebna Wam jest poprawa komunikacji? Bo na razie wygląda to trochę tak, jakby dla samej poprawy. Napiszcie o szczegółach, wtedy może uda nam się wspólnie coś wymyślić.

Robin

23 Dec 2019, 6:00am
Ja nie wiem czy problem leży w dokumentacji. Jeśli ludzie nie umieją się ze sobą komunikować, to zwykle problem nie leży w papierkach.
Komunikacja jest o tyle trudnym zagadnieniem, że ciężko jest do tego zmusić. Może spotykajcie się częściej, w mniej formalny sposób? Może zmieńcie sztywne, obowiązkowe narady w takie w bardziej przyjaznej atmosferze?

agus

26 Dec 2019, 12:28am
yarek: Poprawa komunikacji potrzebna nam jest, żeby poprawić również efektywność prac jako całości. Pojawiają się małe problemy ze scalaniem produktu - wymaga on wtedy poprawek. Czuję po prostu, że coś na pewno da się tutaj zrobić, żeby sytuację poprawić i móc się rozwijać.

mat_P

10 Apr 2020, 8:25am
Następnym razem "zainwestujcie" w strukturę podziału pracy. To bardzo wiele może ułatwić właśnie w takich problemach, jak scalanie produktu na przykład. Oprócz tego, usiądźcie po prostu spokojnie i pogadajcie o tym, jak każdy z Was rozumie ten problem komunikacji. Najpierw starajcie się odnależć źródło, a dopiero potem naprawiajcie sytuację.

mse

23 May 2020, 11:05am
A może warto zainwestować w narzędzia, które będą wspierać komunikację. Może warto skorzystać z jednego z systemów do zarządzania projektami, który wspiera wewnętrzną komunikację dodatkowymi powiadomieniami, umożliwia komentowanie zadań realizowanych w firmie?
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!