Praca jako kierownik projektu - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Kwater

20 Jul 2021, 1:34pm
Przez ostatnie 7 lat pracowałem jako kierownik produkcji i projektant. Czas chyba jednak na zmianę. Zauważyłem, że lubię planować itp., wydaje mi się, że praca jako kierownik projektu interesowałaby mnie. Usłyszałem, że po pierwsze powinienem pójść na kurs PRINCE2. Czy to prawda?

Palos

18 Aug 2021, 4:37am
Cześć
Na wstępie chciałbym pogratulować Ci odwagi. Byłem w podobnej sytuacji i na szczęście otrzymałem kilka wskazówek, skorzystałem z nich i muszę powiedzieć, że nie żałuję decyzji.

Dostałem pracę jako koordynator projektu, której w zasadzie nie rozumiałem an początku. Po dwóch latach zrozumiałem, że ma bardzo szeroki zakres i związana jest z wieloma zdolnościami. Co najważniejsze, zdobywam praktyczne doświadczenie pracując z różnorodnymi zadaniami przydzielonymi przez kierownika projektu. Do dla mnie ogromnie kopalnia wiedzy, wierzę, że mogę awansować na stanowisko PM.

Artur_T

7 Sep 2021, 11:46am
Większość ofert pracy przewiduje certyfikowanych kierowników. Więc nie zaszkodzi zrobić kurs PRINCE2, albo PMP. Jednakże PMP jest dość trudny, i obawiam się, że bez doświadczenia w zarządzaniu projektami możesz mieć kłopoty.
Certyfikat otworzy dla Ciebie mnóstwo drzwi, ale nikt nie da Ci pracy jako kierownik projektu bez doświadczenia. Moja rada: zrób prince2 foundation i szukaj pracy jako koordynator projektu.

karolstary

6 Oct 2021, 5:01pm
Koordynator projektu jest dobrą startową pozycją, w której można wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie. Myślę, że ponadprzeciętna umiejętność pisania oraz zdolność rozumienia technicznych specyfikacji projektu to niezbędne cechy. Ponadto dobrze byłoby stosunkowo dobrze znać pakiety oprogramowania Microsoft Project czy MS Office.

fulka00

11 Oct 2021, 5:10pm
Warto zapoznać się dobrze z MS Project 2010. W wielu ofertach pracy jest to umiejętność pożądana, a nawet wymagana.

Dominik_G

31 Oct 2021, 12:43am
Może warto zastanowić się nad wdrożeniem się w tematykę Agile, Scrum? Widziałem kiedyś kursy dla Scrum Masterów. Może to ładnie wyglądać w CV. Pomoże Ci to wyróżnić się z tłumu praktyków PMP czy PRINCE2. Praktyków Agile jest znacznie mniej.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!