Social Media, a Project Management - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Junior

23 Jul 2021, 1:55am
Hej, właśnie jestem w trakcie pisania pracy zaliczeniowej na temat powiązania Social Media wraz z Zarządzaniem Projektami. Przechodząc do rzeczy. Czy naprawdę warto korzystać z sieci społecznościowych do zarządzania projektami? Jest taniej? Szybciej? Więc, kierownicy projektu, korzystacie z mediów społecznościowych? Jeśli tak, to dlaczego? Z góry dziękuję za wpisy!
Maciej

palka

23 Aug 2021, 4:03am
Ja używam pewnego portalu społecznościowego głównie z powodu wygody oraz przezwyciężenia odległości między pracownikami. Ja pracuję we Wrocławiu, natomiast jeden członek mojej grupy na co dzień mieszka w Gdańsku.

Junior

18 Sep 2021, 12:59pm
Dziękuję za wypowiedź. Liczyłem, że znajdę jakieś badanie na ten temat. Trudno jednak znaleźć coś konkretnego. Zgodzę się, że jest to wygoda, czy możliwość poradzenia sobie z rozproszeniem, ale dlaczego nie wykorzystywać maili? Przecież nie można powiedzieć, że nie są wygodne.

Artek

23 Sep 2021, 5:04am
Nie posiadam niestety żadnych liczb, jednak mogę powiedzieć, że wykorzystywałem grup na Facebook'u jako sposób zarządzania projektem w kilku swoich projektach. Sprawdziłem, że jest to bardzo szybki sposób przekazania informacji do grupy projektowej (prawie tak szybka jak czat). Nie twierdzę, że jest odpowiednia dla każdego, jakby nie było, Facebook odwraca uwagę, i niektórzy mogą spędzić tam kilka godzin nie robiąc nic konkretnego. Mogę powiedzieć, że jest pomocny, jednak osobiście wolę rozwiązania dedykowane zarządzaniu projektami, a praktycznie wszystkie mają możliwość dyskusji w grupie itp.
Artur

palka

17 Oct 2021, 3:35am
Wydaje mi się, że Artur trafił w sedno tematu. Wielu ludzi już korzysta np. z Facebooka, łatwo tam zarządzać grupą, sam portal jest każemu znany. Niestety istanieje ryzyko, że ludzie zostaną rozproszeni przez dodawną zawartość. Sama idea może nie być właściwa dla wszystkich (starci pracownicy, nie zaznajomieni z portalem w wystarczającym stopniu)

jarek_o

21 Oct 2021, 4:15pm
Social Media na pewno pomagają rozwiązać problemy z komunikacją, czy odległościami. Ale nie dają możliwości, tworzenia zadań, kamieni milowych, czy sprawdzania postępu wykonania zadań. A właśnie to są dla mnie najbardziej potrzebne funkcjonalności.
Jarek.

tomek_k

2 Nov 2021, 3:24pm
Używałem Facebook'a do zarządzania projektami. Utworzyłem zamknięte grupy dla kilku projektów, by sprawnie komunikować się z członkami grup.To rozwiązanie przypadło wszystkim do gustu, ponieważ rozwiązanie jest znane każemu. Pewne jest, że wysłana wiadomość została przeczytana, a nie utknęła gdzieśw skrzynce odbiorczej. Na razie nie uwzględniałem klientów w tej formie zarządzania projektem, ale być może w przyszłości tak się stanie. Gdy zaproszę klientów do współpracy prowdopodobnie stworzę dwie grupy:Dla grupy zadaniowej i dla wszystkich. Nie wydaje mi się, że klient powinien być wciągany we wszystko, co dzieje się między członkami zespołu.

Artek

7 Nov 2021, 3:13pm
Dokładnie, to rozwiązanie nie może nie odpowiadać wszystkim, ale jest dobrym rozwiązaniem pod względem komunikacji dla osób, które już z niego korzystają
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!