Jak stać się profesjonalnym pmem? - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

LechuOpen

28 Jun 2019, 9:50pm
Cześć

Zostałem właśnie zatrudniony jako pm. Nie jestem bardzo doświadczony, dlatego nieco się boję. Moje pytanie to jak zostać naprawdę profesjonalnym kierownikiem projektów?

Robin

3 Aug 2019, 7:30pm
Najprostszym rozwiązaniem jest chyba zrobienie kursu i certyfikatu, PMP np.?

LechuOpen

3 Dec 2019, 7:14am
Tak, wiem , mam :) Nie chodzi o to, że jestem totalnym laikiem, tylko przyszedłem do firmy, w której jest realizowanych kilka dużych projektów i ja teraz będę za nie odpowiedzialny. Co zrobić żeby dobrze odnaleźć się w zespole i zwyczajnie nie rozwalić tych projektów?

Marecki

19 Dec 2019, 2:44pm
No właśnie te kursy to najłatwiejsze co można doradzić. Może pogadaj z kimś bardziej doświadczonym z firmy, poproś żeby wprowadził cię w specyfikę pracy, projektów? Reszta to należy tylko do Ciebie.

fulka00

3 Mar 2020, 11:35pm
Witaj

Na początek powinieneś dokładnie zidentyfikować sytuację bieżącą - zweryfikować harmonogram, budżet i całą resztę. Musisz być pewien, że na wstępie Twojej pracy wiesz wszystko o tym projekcie- zbierz niezbędne informacje.
Wtedy pewnie będziesz wyraźnie widział różnicę między tym jak jest naprawdę, a jak powinno być.

Później być może będziesz musiał wprowadzić zmiany - odpowiednią metodologię chociażby i zacząć normalną, codzienną pracę PM.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!