Poznaj współpracowników - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Marzycielka

21 Jul 2021, 5:55am
Wydaje mi się, że dla kierowników projektu mogłoby być przydatne, gdyby przed rozpoczęciem projektu poszli do działu HR i przejrzeli kartoteki pracowników. W Życiorysach jest masa umiejętności, które mogłyby okazać się przydatne podczas rozdzielania zadań.
Dodatkowo wszyscy mogliby się spotkać i porozmawiać o tych umiejętnościach. Wielu pracowników ma hobby, zainteresowania, umiejętności, które mogłyby być przydatne.
Ania.

klosu

12 Aug 2021, 1:49am
Cześć Aniu, dobry pomysł ale: czasy się zmieniły. Czas, który mamy na "ogarnięcie" zasobów jest krótszy i krótszy. Musimy więc działać szybko, przydzielając odpowiednich ludzi do odpowiednich projektów. Gdybyśmy chcieli sprawdzać dokładnie każdą pracującą osobę można by to określić stratą czasu.
Dlaczego więc nie zautomatyzować tego? Wykonane byłoby to znacznie szybciej, z większą efektywnością. Korzystałem kilka razy z takiego rozwiązania i nie zawiodłem się. Wystarczy tylko przefiltrować pracowników pod kątem wymaganej umiejętności.

jarek_o

16 Aug 2021, 7:25pm
Zgodzę się. Zautomatyzowany system będzie dużo bardziej wydajny i efektywny

Fabijo

8 Sep 2021, 6:35pm
Przydzielenie odpowiednich ludzi do projektu to podstawa w zarządzaniu projektem. Trudno wykonać zadania dobrze, jeżeli pracownicy nie posiadają wymaganych umiejętności

Edula

20 Sep 2021, 7:29pm
Opłaca się wiedzieć co ma się w firmie. Możesz nie wiedzieć, że nie wykorzystujesz pełnego potencjału swoich ludzi. Warto tworzyć burzę mózgów lub włożyć trochę więcej wysiłku w poznaniu współpracowników.

Cyntia

17 Jan 2022, 3:52pm
Gdy pracowałam w poprzedniej corpo (bank), każdy nowozatrudniany pracownik był wysyłany na szkolenie (Insights) oraz przechodził testy, które kwalifikowały go do jednej z 4 grup - typów osobowości:
- słoneczny żółty - towarzyski, zaangażowany, entuzjastyczny, ruchliwy, otwarty,
- chłodny niebieski - ostrożny, precyzyjny, dociekliwy, oficjalny,
- ognisty czerwony - rywalizujący, wymagajacy, o silnej woli, zdeterminowany,
- kojący zielony - spokojny, cierpliwy, empatyczny, refleksyjny

W korporacyjnej książce kontaktów każdy miał przy nazwisku odpowiedni kolor i wiadomo było, czy załatwiając z nim sprawę należy najpierw pogadać o pogodzie, żeby go oswoić, czy wręcz przeciwnie - ględzenie o bzdetach go tylko wkurzy, bo woli od razu przejść do rzeczy.
Oczywiście każdy jest mieszanką tych kolorów, ale przyznam, że nawet takie info bardzo wspomagało pracę w zespołach, gdzie ludzi nie miało się okazji wcześniej dobrze poznać.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!