Earned value management i planowanie programów - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

TomekOpen

26 Oct 2021, 3:29pm
Hej
Ostatnio zainteresowałem się earned value management - czyli nadzorowanie projektów i programów. Chodzi o dość zaawansowaną analizę kosztów, powiązaną z faktycznie wykonanymi zadaniami, czasu i odchyleniami od planu. Jeśli chce się to stosować to należy od początku odpowiednio konstruować budżet itp.

Dlatego też planowanie programów czy projektów jest tutaj ważne i musi być odpowiednio realizowane. I moje pytanie do Was - jakieś konkretne metody planowania stosujecie? Jakie ważne elementy?

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:05am,
zmieniany changed 1 time(s)


beatrycze

28 Oct 2021, 4:40am
Witaj,
Ja nie stosuję tak rozwiniętych metod kontroli, ale oczywiście planuję i dla mnie podstawą przy takim planowaniu jest na początek stworzenie statement of work i work breakdown structure.
Potem, na tej podstawie szkic harmonogramu, potem uszczegółowienie go, przyporządkowanie zasobów, kosztów, no i na końcu baseline.
To taki chyba standardowy proces i schemat, który pasuje do każdego i projektu, i programu projektów.
Mam nadzieję, że się przydalam chociaż trochę.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:05am,
zmieniany changed 1 time(s)


TomekOpen

4 Nov 2021, 11:07pm
No pewnie, że pomogłaś, to bardzo sensowny, prosty i krótki schemat, a dużo daje i wyjaśnia. Dziękuję Ci bardzo.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:05am,
zmieniany changed 1 time(s)


wojtek_it

7 Nov 2021, 3:44pm
A co do tego earned value - czy Ty go naprawdę stosujesz czy na razie tylko orientujesz się w temacie? Bo ja szukam kogoś kto ma praktykę w tym zakresie i potrafi mi powiedzieć czy to się naprawdę sprawdza, szczególnie w małej firmie i małych zespołach.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:05am,
zmieniany changed 1 time(s)


TomekOpen

8 Nov 2021, 6:18pm
Nie stosowałem w praktyce, na razie czytam i się rozglądam. I nie znam, mówiąc szczerze, nikogo kto by to robił. Wydaje mi się to podejście trochę teoretyczne, ale ogólnie ciekawe. I mam nadzieję to zaadoptować w może uproszczonej formie, do swoich potrzeb.

Last edited by the author: 6 Mar 2014, 11:05am,
zmieniany changed 1 time(s)

Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!