Jakie jest dla was główne zastosowanie harmonogramu? - Zarządzanie projektami - teoria i praktyka

Reply

Fosal

16 Jul 2019, 6:27am
Jak w tytule. Uważacie, że harmonogram jest potrzebny tylko jako dokument dla kontrahenta? Czy naprawdę jest świetnym narzędziem do sprawnej egzekucji projektu? A może jest zupełnie niepotrzebny?

osobiście nie czuję do końca sensu tworzenia harmonogramu, jeśli i tak zawsze są zmiany i opóźnienia. Czekam na wasze opinie

Ankaha

16 Jul 2019, 6:26pm
Ja nie chcę pisać, że harmonogramy nie mają sensu, bo mają ogromny, tylko trzeba pamiętać, żeby nie zmieniły się one w fikcyjne papierki, które pokazują inwestorowi nieprawdziwy obraz sytuacji. Często również ludzie zupełnie nie potrafią korzystać z systemu zarządzania projektami, który im proponujemy i wtedy harmonogram już zupełnie nie przystaje do rzeczywistości.

Lisu_222

21 Aug 2019, 5:57pm
Też miałem okazję brać udział w projektach, w których były pięknie stworzone harmonogramy, tylko że nikt ich nie używał. Zupełnie bez sensu. Tylko pytanie czy powinniśmy uznać w takim wypadku je za nieużyteczne i przestać je tworzyć czy raczej zrobić coś ze swoim zespołem - jakieś szkolenie np.

tomek_k

5 Sep 2019, 4:18pm
Mnie się wydaje, że nie jest problemem samo harmonogramowanie, tylko to, że nie potrafimy zmieniać go odpowiednio w trakcie realizacji projektu. Moim zdaniem harmonogram to świetne narzędzie, które pozwala trzymać mój projekt w odpowiednich ramach.
Jednak tutaj istnieje istotny warunek - musi być on dobrze skonstruowany i wszyscy członkowie projektu powinni go rozumieć i korzystać z niego.

palka

12 Sep 2019, 7:36am
Dla mnie taki plan to podstawa. Jak inaczej mogę śledzić wykonanie poszczególnych zadań? Jak mogę inaczej wyłapać opóźnienia? Ja wiem, że harmonogram to nie żywy projekt, ale pozwala na wiele przydatnych działań.
Reply
Manage your Projects,
Team and Documents online!